Jedną z bardzo modnych dekoracji ścian są obecnie zdjęcia w dekoracyjnych ramach. W jaki sposób możemy przygotować taką ozdobę do swojego domu?

Przedstawiające rodzinę i przyjaciół, pochodzące z odwiedzonych miejsc podczas wypraw wakacyjnych, z ważnych wydarzeń czy też takie, które po prostu nam się podobają – ściany możemy przyozdobić różnymi fotografiami.

Dzisiaj ściany wypełnione zdjęciami w ramkach to bardzo popularny sposób na dekorację salonu, sypialni, a nawet przedpokoju. Podpowiadamy, jak można ją wykonać, aby zachwycała od pierwszego spojrzenia!

  1. Wybierz odpowiednie zdjęcia

Pierwszym korkiem w celu stworzenia dekoracyjnej ściany ze zdjęciami w swoim domu jest wybranie tych zdjęć, które chcemy na niej umieścić.

Musimy przy tym zastanowić się nad liczbą fotografii oraz nad ich formatami, aby zmieściły się na ścianie w interesującym nas układzie. W sieci można znaleźć wiele ciekawych inspiracji dotyczących układu fotografii. Oczywiście, możemy pozostawić także wolne przestrzenie, ponieważ ścianę można uzupełniać nowymi dodatkami.

  1. Wydrukuj zdjęcia

Jeśli zdjęcia mają formę cyfrową, następnym krokiem będzie dokonanie ich wydruku. Możemy zrobić to obecnie w wielu punktach stacjonarnych, ale także całkowicie przez internet – zdjęcia po wydrukowaniu będą wtedy dostarczone pod wskazany adres. Przy zlecaniu wydruku warto zadbać o odpowiednią jakość fotografii – lepiej zatem zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że będą one wykonane profesjonalnie.

  1. Oprawa zdjęć

Gdy mamy już zdjęcia, możemy przystąpić do ich oprawy przed powieszeniem na ścianie.

Do dyspozycji mamy gotowe ramki, ale możemy też zamówić je na wymiar, na przykład w sklepie fotkom. Wówczas specjalista będzie mógł oprawić zdjęcia zgodnie z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami.

  1. Zawieszenie zdjęć w ramkach

Ostatni etap to powieszenie zdjęć na ścianie. Można zrobić to z użyciem gwoździ albo specjalnych taśm samoprzylepnych, które nie niszczą ściany.

Przed powieszeniem ramek ze zdjęciami warto ułożyć schemat na podłodze, a dopiero potem zabrać się za ich montowanie.