Do Polski każdego dnia dolatuje wiele osób z zagranicy. Podróżujący przemieszczają się również wewnątrz kraju, korzystając z linii lotniczych. Gdy musimy odebrać z lotniska większą grupę osób, o czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Wydarzenia naukowe, kulturalne, biznesowe czy okolicznościowe – niezależnie od powodu podróży odbiór większej grupy z portu lotniczego bez posiadania odpowiednio dużego samochodu może stać się sporym problemem. Podpowiadamy, w jaki sposób można go rozwiązać.

Wynajem samochodu – busa

Pierwszą opcją jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów, które oferują busy. Za wynajem samochodu tego rodzaju na cały dzień nie zapłacimy bardzo dużo – koszt to zwykle od około 200 złotych wzwyż. Musimy pokryć także koszty związane z paliwem. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy z wynajmem związany jest limit kilometrów, co ma duże znaczenie wtedy, gdy odbieramy podróżujących z oddalonego portu lotniczego.

Uwaga! Busy pozwalają na ogół na przewiezienie do 9 osób – jako kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B nie możemy kierować pojazdem przewożącym większą liczbę pasażerów. Co zatem powinniśmy zrobić wtedy, gdy do przetransportowania jest więcej podróżujących?

Usługa transferu z lotniska i na lotnisko

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw oferujących transfery z lotniska  jest jednym z wielu miast, w których można je zamówić.

Firmy prowadzące usługi przewozowe osób często zajmują się świadczeniem takich właśnie usług, czyli odbierają pasażerów z portu lotniczego, a potem dowożą do wskazanego miejsca, na przykład do hotelu, do centrum konferencyjnego, na wydarzenie. Także mogą odwieźć gości na lotnisko lub zapewnić transport pomiędzy dwoma portami lotniczymi, jeśli jest to konieczne.

Usługi transferów na lotnisko oraz z lotniska są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają od organizatora żadnych dodatkowych czynności poza dokonaniem zlecenia. Kierowca busa albo autokaru (zależnie od liczby podróżujących) zapewni bezpieczny i wygodny dojazd do celu, a także będzie mógł pomóc pasażerom w zapakowaniu i rozładowaniu bagażu.