Sypialnia jest miejscem intymnym gdzie odpoczywamy i regenerujemy swoje siły na następny dzień, dlatego też najlepiej, gdy jest urządzona w uspokajających i stonowanych barwach. Zmiana jej wyglądu powinna nie tylko dotyczyć wygodnego łóżka ale także kolorystyki ścian.

Kolory ścian do sypialni

Aby szybko zmienić sypialnię na bardziej przytulną i komfortową wcale nie potrzeba dużych nakładów pieniędzy. Wystarczy odmalowanie ścian, na bardziej wyciszające kolory. Dodatkowo, aby w sypialni nie było zbyt monotonnie możemy użyć ciekawych wzorów lub naklejek albo zwykłej fototapety. Dla osób bardziej żywiołowych dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie ciemniejszych, mocniejszych kolorów lub pomalowanie jednej ze ścian na ciemniejszy odcień. Oczywiście odmieniając naszą sypialnię musimy pamiętać, aby kolory pasowały do siebie to znaczy aby kolory ścian pasowały do dodatków jakie posiadamy. Do malowania sypialni możemy użyć wielu dostępnych preparatów na rynku od farb emulsyjnych po akrylowe do ceramicznych.

Umeblowanie sypialni

W sypialni podstawą jest łóżko, im wygodniejsze tym jesteśmy bardziej wypoczęci i pełni sił. Gdybyśmy chcieli je wymienić najlepiej postawić na obszerne łóżko z wygodnym materacem i dwoma szafeczkami po bokach. Dodatkowo można ustawić fotel, szafę, szafkę z lustrem. Jeśli mamy dużą sypialnię możemy wystawić do niej dodatkowo komodę, albo wyposażyć ją w garderobę. Ważnym elementem jest ustawienie nastrojowego oświetlenia, najlepiej w postaci dwóch lampek nocnych i górnego niewielkiego oświetlenia. Nie musimy od razu wymieniać wszystkich mebli możemy na przykład dokupić brakujący mebel lub odmalować szafę, która nie wydaje nam się już atrakcyjna. Do odnowienie mebli możemy użyć tapety samoprzylepnej lub specjalnych farb do mebli. Należy pamiętać, aby zmienione meble pasowały kolorystycznie do siebie.

Dodatki do sypialni

Ważnym uzupełnieniem naszej sypialni będzie jej ciekawa aranżacja poprzez dodanie niepowtarzalnych dodatków i detali, które będą tworzyć oryginalny styl i charakter wnętrza. Jeżeli komuś podobają się białe wnętrza w postaci białych ścian, mebli i dywanów, wnętrze takie nie oznacza wcale monotonii. Możemy uzupełnić je właśnie dodatkami, mogą to być dodatki w brązie i złocie aby całość pomieszczeniu nadała mu luksusu i charakteru. Ciekawymi dodatkami do naszej sypialni będą również różnego rodzaju świeczniki, świece lub lampiony. Jeśli nie podobają nam się stare lampy możemy wymienić w nich abażury na nowe, albo przy odrobienie wysiłku zrobić je samemu. Aby stworzyć jeszcze bardziej przytulny atmosferę możemy także zawieść zdjęcia rodzinne, albo po prostu uspokajające i relaksujące nas różnego rodzaju widoki i pejzaże. W sypialni sprawdzą się również rośliny doniczkowe, ustawione w pięknych ozdobnych donicach.