Urządzasz kuchnię? W takim przypadku warto już teraz pomyśleć o tym, jakie artykuły gospodarstwa domowego wybrać. Duże AGD, w tym lodówki, zmywarki oraz kuchenki możemy podzielić generalnie na dwa rodzaje – wolnostojące i do zabudowy. Na co warto się zdecydować?

AGD to do zabudowy jest obecnie coraz bardziej popularne. Oczywiście, nie oznacza to, że w sprzedaży nie znajdziemy ciekawych modeli wolnostojących. Sprzęt do zabudowy jest najczęściej wybierany wtedy, gdy kupujemy kuchnię do zabudowy. Jednak musimy też wziąć pod uwagę kilka innych kwestii – rozmieszczenie AGD, ich ceny, nasz pomysł na aranżację kuchni.

AGD do zabudowy – zalety i wady

To najlepszy wybór wtedy, gdy wybieramy meble do zabudowy. Wtedy lodówka oraz inne wyposażenie mogą być po prostu niewidoczne – będą wykończone takimi samymi frontami jak meble. Efektem jest estetyczna kuchnia, która świetnie prezentuje się zarówno wtedy, gdy ma być w stylu nowoczesnym, jak i w stylu klasycznym.

AGD do zabudowy pod kątem ceny plasuje się na tym samym poziomie jak to wolnostojące. Czasami możemy kupić je jeszcze taniej. Jednak z drugiej strony będziemy musieli pamiętać o tym, że meble wykonane na indywidualne zamówienie będą kosztowały nas więcej.

Meble do zabudowy wymagają także odpowiedniego zamontowania, więc najlepiej, aby zajął się tym specjalista. Pamiętajmy też o tym, że jeśli przydarzą się jakieś usterki związane ze sprzętem, może być konieczny czasochłonny demontaż. Zwykle jednak większość usterek można w stanie usunąć na miejscu.

AGD wolnostojące – zalety i wady

Artykuły gospodarstwa domowego wolnostojące dostępne są w wielu różnych wariantach do wyboru – możemy zdecydować się na to w klasycznej bieli albo kolorze inox, ale obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się oryginalne sprzęty, na przykład w stylu retro i w kolorze czerwonym czy czarnym. Na uwagę zasługują przede wszystkim lodówki – w stylu retro są jednak dość drogie.

AGD wolnostojące jest jednak generalnie tańsze, biorąc pod uwagę koszty związane z meblami. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby część AGD była wolnostojąca, a część była pod zabudowę.

Pod kątem usterek AGD wolnostojące jest łatwiejsze w naprawie – można łatwiej dostać się do wszystkich komponentów.

Podsumowując, zarówno AGD do zabudowy, jak i to wolnostojące ma swoje plusy, jak i minusy. Warto więc je przeanalizować, aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę. Z produktami możemy zapoznać się już teraz on-line i kupić je także bez wychodzenia z domu. Życzymy udanych zakupów!