Wygląd zewnętrzny i funkcje
Jest to kuchenka z płytą gazową i elektronicznym piekarnikiem o szerokości 60 cm. Posiada 4 palniki gazowe z zapalarką w pokrętłach oraz wyposażona jest w automatyczne odcięcie gazu w przypadku w przypadku braku płomienia. Piekarnik wyposażony został w 10 funkcji pieczenia, elektryczny rożen oraz dwie półki blaszane na teleskopowych prowadnicach. Kuchenka posiada również praktyczną szufladę, w której można przechowywać garnki i patelnie.
Kuchenka Amica z serii 618GE ma klasyczny wygląd. Kolorystycznie przeważa stal nierdzewna w połączeniu z kolorem czarnym. Posiada ona wyświetlacz LED z zbudowanym zegarem, minutnikiem oraz elektronicznym programatorem, dzięki któremu ustawimy godzinę wyłączenia pieczenia.
Opinie odnośnie wyglądu, jak to bywa w takich przypadkach, zależą od gustu, ale można ogólnie powiedzieć, że jak na urządzenie wolnostojące, to może się ono podobać.
Funkcje piekarnika:
- szybkie nagrzewanie
- rozmrażanie
- wentylator oraz grzejnik górny i dolny
- opiekacz
- opiekacz oraz grzejnik górny
- grzejnik dolny
- grzejnik dolny z termo obiegiem
- termo obieg
- grzejnik górny wraz z opiekaczem i wentylatorem
- góra i dół
Rożen
Dodatkowym atutem kuchenki jest wbudowane, obrotowy rożen. Nadaje się on w szczególności do przygotowywania drobiu, który przygotowywany w ten sposób ma mniejszą tendencję do wysychania, pozostaje bardziej soczysty oraz równomiernie upieczony.
Rozmiary kuchenki
Kuchenka marki Amica z tej serii charakteryzuje się dość sporą wielkością oraz pojemnością piekarnika – jest to aż 66 litrów. Wymiary testowanej kuchni to 85cm/60cm/60cm (wysokość/szerokość/głębokość). Waga kuchenki to około 45 kg. Kuchenki z tej serii są o 10 cm szersze niż jej standardowe odpowiedniki, co jest ich niewątpliwą zaletą przy gotowaniu na 4 palnikach, gdyż garnki i patelnie mieszczą się obok siebie przy jednoczesnym ich użyciu.
Parametry techniczne:
• Klasa efektywności energetycznej A
• Zużycie energii (w skali roku) 0,79 kWh
• Czas potrzebny na upieczenie standardowego wsadu 44 min
• Poziom hałasu 52 dB(A)
• Największa powierzchnia pieczenia 1280 cm
Czyszczenie
Nasz test kuchenki Amica przeprowadzaliśmy dość długo, więc piekarnik zdążył się ubrudzić w dość znacznym stopniu. Czyszczenie piekarnika nie należy do zbyt prostych, chociaż posiada on wkładki pokryte emalią samoczyszczącą, które sprawiają, że reszki jedzenia nie przywierają do ścianek. Do jego czyszczenia można zastosować czyszczenie parowe wlewając na blachę szklankę wody, dzięki temu procesowi znacznie łatwiej schodzą zabrudzenia i pozostałości z pieczenia.
Czyszczenie palników i płyty gazowej jest bardzo proste. Płyta wykonana jest ze stali nierdzewnej, aby nie doprowadzić do jej porysowania należy pamiętać, aby przy jej czyszczeniu nie używać ostrych środków ścieralnych. Firma Amica oferuje również kuchenki ze szklaną płytą, które są dużo łatwiejsze w czyszczeniu, niż powierzchnia ze stali nierdzewnej (oraz bardziej eleganckie i stylowe).
Podsumowanie
Ocena końcowa to 4/5. Kuchenka ma spory wybór opcji pieczenia oraz elektryczny rożen, który świetnie się sprawdza w przyrządzaniu pieczonego kurczaka. Jest solidna i mało awaryjna. Minusem jest natomiast trudność czyszczenia piekarnika oraz powłoka płyty gazowej, którą można łatwo porysować.
Najnowsze komentarze