Jesteś na etapie aranżacji swojego wnętrza? Zastanawiasz się, jaka dekoracja okienna będzie najlepszym wyborem? Możliwości jest naprawdę dużo – możesz wybierać między tradycyjnymi firankami i eleganckimi zasłonami, żaluzjami czy roletami. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań oraz charakteru, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rozwiązaniem, które w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością są rolety, szczególnie te rzymskie, które zachwycają mnóstwem kolorów i wzorów. Czy to dobry wybór dla Ciebie? Przekonaj się sam!

Rolety w salonie – jakie pełnią funkcję?

Rolety cenione są za uniwersalność i ponadczasowość. W wielu mieszkaniach są stosowane, aby odgrodzić strefę prywatną od okolicy, zapewniając komfort oraz intymną atmosferę w domu – zwłaszcza wieczorami. Zaletą żaluzji jest to, że w zależności od potrzeb możesz je opuszczać i podnosić, na przykład, aby obserwować bawiące się dzieci na ogrodzie czy teren wokół domu. Co więcej, stanowią one doskonałą ochronę przed przegrzaniem się pomieszczenia – mogą nawet przyczynić się oszczędności w rachunkach. Dla wielu osób jednak najważniejszą zaletą rolet jest ozdoba wnętrza. Nic dziwnego, są one dostępne w szerokie gamie kolorystycznej – z łatwością dobierzmy więc model, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu. Rolety mogą też być zastosowane w każdym pomieszczeniu – nawet w kuchni czy łazience.

Rolety rzymskie – czym są wyróżniają?

Chociaż istnieje kilka różnych rodzajów rolet, największym powodzeniem już od kilku lat cieszą się rolety rzymskie. Czym szczególnym się wyróżniają? Działają one na podobnej zasadzie co reszta, czyli wyposażone są w mechanizm sznurkowy i koralikowy, które wszyty jest po wewnętrznej stronie tkaniny oraz połączony z kasetą. Ich cechą charakterystyczną jest kaskadowy układ tkanin, które układają się w ozdobne fałdy lub falbany podczas podnoszenia. Najczęściej do ich produkcji stosowane są te same tkaniny, co do szycia zasłon – jest to więc ich nowoczesna alternatywa. Dla wielu osób największą zaletą rolet rzymskich jest łatwa możliwość demontażu – w każdym momencie można zdjąć ozdobą tkaninę i odłączyć ją od systemu oraz uprać, chociażby w pralce.

Więcej o dekoracjach okien na: arespol.pl