Kuchenki indukcyjne coraz częściej pojawiają się w Polskich domach. Nic dziwnego! Są wygodne, praktyczne w użytkowaniu, a poza tym prezentują się bardzo nowocześnie. Warto jednak pamiętać, że to urządzenia kosztowne, o które należy odpowiednio dbać. Podczas ich codziennego użytkowania nie trudno o przypalenie czy porysowanie, co może bezpowrotnie zniszczyć delikatną powierzchnię. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby temu zapobiegać – są nim maty ochronne. Dowiedz się, jak za ich pomocą skutecznie zabezpieczyć płytę indukcyjną.

Maty ochronne na płytę indukcyjną

Czym są adaptery nazywane też nakładkami na płytę indukcyjną? To bardzo praktyczne akcesoria, które usprawnią Ci przygotowywanie posiłków oraz utrzymanie kuchni w czystości. To nic innego jak dodatkowe maty wykonane z tworzywa sztucznego, które nakłada się na płytę indukcyjną. Korzystając z nich, w dalszym ciągu będziesz mógł używasz wszystkich swoich garnków – między innymi stalowych, żelaznych, aluminiowych, ceramicznych, szklanych czy żeliwnych. Nakładki ochroną jednak Twoją płytę indukcyjną przed przypaleniem oraz przywieraniem, co zagwarantuje Ci bezpieczne gotowanie. Ich zaletą jest też łatwość czyszczenia. Co więcej, podkładki takie pozwalają na równomierne rozłożenie energii podczas podgrzewania posiłków, co przyczynia się do obniżenia zużycia energii, a tym samym mniejsze rachunki.

Dlaczego warto wybrać silikonową matę ochronną?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór mat ochronnych na płytę indukcyjną. Znajdziesz je w różnych rozmiarach, co ułatwi Ci dopasowanie konkretnego modelu do wielkości swojej kuchenki lub używanych naczyń. Elementy te mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak dużym powodzeniem cieszą się silikonowe maty. Ich atutem jest trwałość, łatwość czyszczenia oraz przystępna cena. Dzięki temu, że są antypoślizgowe, zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Z powodzeniem można je prać oraz myć pod bieżącą wodą. Prezentują się bardzo estetycznie i elegancko. Najchętniej wybierane są modele w czarnym odcieniu, co sprawia, że są niemal niewidoczne oraz tworzą z płytą indukcyjną jedną całość. Zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed zabrudzeniami i zadrapaniami. Dzięki nim jeszcze łatwiej będzie utrzymać Ci kuchenkę w czystości, co też przełoży się na jej trwałość i czas użytkowania. Silikon, z którego wykonane są maty ochronne, jest bardzo wytrzymały na gorąco – z powodzeniem poradzi sobie nawet z temperaturami powyżej 130 stopni C.