Po remoncie łazienki najczęściej zostaje dużo odpadów – to skute stare płytki, armatura, stara wanna czy umywalka. Jak można pozbyć się ich szybko, sprawnie oraz zgodnie z przepisami prawa?

Gruz budowlany jest szczególnego rodzaju odpadkiem, który wymaga również odpowiedniego potraktowania. Nie powinien on trafić do zwykłego pojemnika na odpady komunalne, ponieważ powinien być poddany specjalnej utylizacji.

W każdej gminie możemy znaleźć miejsca do selektywnej zbiórki odpadów, w których możemy oddać gruz poremontowy. Niestety, jego samodzielne dowiezienie często jest sporym problemem, gdy nie dysponujemy odpowiednim samochodem. W takim przypadku najlepszym wyborem będą kontenery na gruz Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie możemy zamówić je praktycznie od ręki.

Kontener na gruz na zamówienie

Firmy, które zajmują się przyjmowaniem od klientów gruzu budowlanego, mogą zapewnić im kompleksową obsługę. To zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, gdy nie chcemy samodzielnie pakować gruzu do toreb i dowozić do punktu zbiórki odpadów.

Wystarczy, że wybierzemy firmę, która dostarcza kontenery na gruz, a potem zadzwonimy do niej. Nawet tego samego dnia pracownik firmy może dowieźć pod wskazany adres kontener o odpowiedniej pojemności, który będzie ustawiony na podwórku klienta lub w innym możliwym miejscu na określony czas, na przykład 3-6 dni. W tym czasie możemy po prostu wsypywać do kontenera gruz, który powstaje podczas remontu. Gdy kontener zapełni się albo wtedy, gdy skończy się czas jego wynajmu, pracownik firmy przyjedzie ponownie na miejsce i odbierze go. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeni na gruz, także możemy zamówić jeszcze jeden kontener.

Dzięki temu można pozbyć się gruzu bardzo łatwo, a także legalnie. Firmy zajmujące się jego wywozem mają podpisane odpowiednie umowy z wysypiskami śmieci, dlatego nie musimy obawiać się, że gruz z remontu łazienki zostanie wywieziony w jakieś niewłaściwe miejsce.

Ile kosztuje zamówienie kontenera na gruz?

Ceny wywozu gruzu poremontowego w kontenerach zależne są od szeregu czynników, między innymi od pojemności kontenera oraz od czasu jego wynajmu. W przypadku większych odległości dowozu kontenerów także mogą pojawić się dodatkowe koszty. W przypadku kontenerów mniejszych o pojemności około 2 metrów sześciennych cena to około 200-250 złotych. W przypadku kontenerów dużych o pojemności około 7 metrów sześciennych to wydatek rzędu 350-500 złotych.

Do zamówienia tanich kontenerów na gruz w Warszawie, a także w innych miejscowościach w województwie mazowieckim zaprasza firma wywoz-smieci.pl.