Ceny nieruchomości mieszkalnych nieubłagalnie rosną. Ci, którzy nie kupili własnego „M” przed laty muszą teraz zapłacić za jego posiadanie naprawdę wysoką cenę. Nie oznacza to jednak wcale, że mieszkań nie opłaca się już kupować. Wprost przeciwnie – to nadal jedna z najczęściej wybieranych inwestycji.

Warszawa jest zdecydowanie największym rynkiem mieszkaniowym w Polsce. Co roku do użytku oddawane są tutaj tysiące nowych lokali. Część z nich trafia do osób chcących przenieść się na swoje, część natomiast do inwestorów, którzy dzięki posiadaniu nieruchomości mogą dorobić się fortuny.

Jak inwestować w mieszkania w Warszawie?

W przypadku nieruchomości, które mają być również lokatą kapitału, zdecydowanie najważniejsza jest dobra lokalizacja. To właśnie ona wpływa na ogólną wartość nieruchomości i to na niej będzie bazować wzrost jej wartości w przyszłości.

Największą wartość mają mieszkania znajdujące się w centrum miasta. Tam za jeden metr kwadratowy musimy zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak wcale, że dobrą inwestycją nie będą mieszkania położone w innych dzielnicach niż Śródmieście. Na uwagę zasługują między innymi nowe mieszkania Warszawa Włochy, które także cieszą się dużym zainteresowaniem. Włochy to atrakcyjna dzielnica, dobrze skomunikowana z innymi zakątkami stolicy, a przy tym zielona i zachęcająca do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Oprócz lokalizacji warto również pamiętać o tym, że mieszkanie w celach inwestycyjnych powinno mieć odpowiedni standard. Jeśli chcemy przeznaczyć je na wynajem, powinniśmy zadbać o to, aby było ono ładnie wykończone i oferowało komfort zamieszkania. Wtedy znalezienie osób zainteresowanych wynajmem nie powinno być żadną trudnością.

Ile można zarobić na mieszkaniu w Warszawie?

Zdecydowanie więcej niż na lokacie, ponieważ na wynajmie mieszkania możemy zarobić nawet powyżej 4% w skali roku. Oczywiście, bardzo dużo zależy od tego, jakie mieszkanie będziemy mieli do zaproponowania wynajmującym. Musimy również liczyć się z faktem, że istnieje ryzyko, że trafimy na nierzetelnych lokatorów, którzy nie będą regularnie płacili za wynajem albo zniszczą wyposażenie.

Warto jednak pamiętać o tym, że ceny nieruchomości stale rosną, dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na sprzedaż mieszkania po jakimś czasie, zarobimy na nim i tak.

Z aktualnymi ofertami nieruchomości nowych oraz używanych w Warszawie można zapoznać się już teraz on-line. W przypadku nieruchomości od deweloperów warto się spieszyć – te w dobrych, przyszłościowych lokalizacjach rezerwowane są bardzo szybko.