Jesteś właścicielem zakładu produkcyjnego? Zastanawiasz się co, mogłoby przyczynić się do sprawniejszej pracy w twojej firmie? Dowiedz się, czym są automaty do pakowania i dlaczego warto je mieć.

Jak działają maszyny do pakowania?

Każdy wyprodukowany towar musi być odpowiednio zapakowany. Opakowanie, w którym się znajdzie, służy nie tylko do zabezpieczenia towaru podczas transportu, ale też pełni funkcję promocyjną. Jak w takiej sytuacji praktyczne okażą się automaty do pakowania?

Za pomocą tych nowoczesnych urządzeń takich jak oklejarki do taśm, przygotowany towar trafi do właściwych opakowań oraz zostanie rozdzielony na identyczne porcje. Cały proces przebiega szybko i sprawnie, a sam automat jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Dzięki pełnej automatyzacji nie musimy obawiać się o wystąpienie żadnego błędu. Maszyny do pakowania sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach. Inwestując w takie nowoczesne rozwiązanie, możesz zwiększyć tempo pracy oraz jej wydajność.

Najpopularniejsze rodzaje automatów do pakowania

Kartoniarki – to urządzenia przystosowane do pakowania towarów w pudełka kartonowe. Są one często stosowane w branży chemicznej i spożywczej. Cały proces polega na pobraniu kartonu oraz określonej partii produktu, a następnie umieszczeniu go wewnątrz oraz szczelnym zamknięciu opakowania. Kartony mogą być zamykane na zatrzask lub klejone na gorąco. Maszyna taka sprawdzi się w przypadku towarów o różnych rozmiarach i kształtach.

Dozowniki wagowe – to urządzenia, które stosuje się do dozowania artykułów sypkich, granulowanych oraz kawałkowych. Za ich pomocą można przygotować porcję produktu i umieścić nie tylko w kartonie – ale też w słoiku, torebkach czy puszkach. Mogę one pracować w połączeniu z innymi automatami albo samodzielnie. Poleca się stosowanie dozowników wagowych w zakładach produkcyjnych, które chcą zwiększyć szybkość produkcji oraz precyzję w ważeniu produktów.

Automatyczne linie pakujące – urządzenia te bezpośrednio usprawniają prace w zakładach produkcyjnych. Wykonują wszystkie podstawowe czynności, zastępując w tym pracowników – między innymi dozują konkretne porcje produktów i układają gotowe pakiety na paletach zbiorczych. Wyposażone są w liczne czujniki, które gwarantują bezpieczną i sprawną pracę.