Produktem popularnym, bardzo często wybieranymi przez klientów, są żaluzje aluminiowe. Te zasłony wewnętrzne w zdecydowanej większości wykorzystuje się w pomieszczeniach użytkowych i mieszkalnych. Mają one wyjątkowo atrakcyjne ceny, a jednocześnie są wysoce ergonomiczne. Niezwykle istotne jest również, iż posiadają możliwość stuprocentowego zaciemnienia wnętrza, co niezwykle cenione jest wśród właścicieli nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Alternatywą jest także możliwość dokonania wyboru żaluzji perforowanych, co daje efekt różnego stopnia transparentności. Na polskim rynku żaluzje aluminiowe dostępne są w dwóch podstawowych szerokościach lamelek: wersja droższa o szerokości 50 mm i tańsza – o szerokości 25mm.

Ważną zaletą żaluzji wykonanych z aluminium jest ich skuteczne odbijanie promieni słonecznych, co sprawia, ze nie dopuszczają wiosną i latem do nadmiernego przegrzewania pomieszczeń nimi osłoniętych.

Żaluzje aluminiowe można montować na dwa sposoby; te lżejsze, o węższych lamelkach najczęściej montuje się za pomocą systemu do ramy okiennej. Szersze, a co za tym idzie cięższe, mocowane są w sposób bardziej inwazyjny – przeważnie do sufitu lub ściany.

Żaluzje aluminiowe są bardzo popularnym systemem osłony wnętrz użytkowych oraz mieszkalnych; są niedrogie a przy tym odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, woda czy zanieczyszczenia; łatwo je także utrzymać w czystości. Jednocześnie pomimo mało wyszukanego wyglądu są dostępne w sprzedaży różne ich odmiany kolorystyczne i wzory, co daje możliwość spersonalizowania ozdabianego nimi wnętrza.